Oto Cam Filmi
Diğer Hizmetler

Oto Cam Filmi

Araç camlarında kaplama nitelikli uygulamalar olarak bilinen oto cam filmi; otomobillerde iç ısı, cam bütünlüğü ve sinyalizasyon dönüşümü gibi işlevler sunan; cama üzerine boşluksuz yerleşim anlayışıyla entegre edilen kaplamalardır.

Bu kaplamaların sahip olduğu işlevler oto kullanımında konfor ve güvenlik kriterlerini karşılamaktadır. Aynı zamanda görsel bakımdan şıklık sunan cam film uygulamaları, otomobillerde yaygın şekilde kullanılmaya devam etmektedir.
Oto Cam Filmi Nedir?
Araç camlarının kaplama uygulamaları olan oto cam filmi; farklı ölçeklerde gerçekleştirilen ve farklı işlevlere hizmet eden bir uygulamadır. Oto cam filmlerinin kullanılmasıyla araç sahiplerinin elde ettiği işlevsel hizmetlerden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:
  • Kaza anında camın dağılarak yolculara zarar vermesini önleyen bir bütünlük sağlar
  • Telsiz sinyallerinin yansıtılmasıyla dijital saldırıların önünü keser
  • Araç içi ısı dengesinin korunmasına katkı sunar ve güneş ışığını engeller
  • Özellikle siyah araçlarda bütüncül bir görünüm sunar ve şıklık katar
  • Araç içi görüntüsünü engelleyerek güvenilir ortam kullanımı sağlar
Araçlarda kabin içi ısı dengesinde özellikle yaz aylarında en çok katkı sunan materyal oto cam filmi olarak bilinen kaplama uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sayesinde güneş ışığı engellenerek araç içinde yoğun sıcaklık birikimi de ortadan kaldırılmış olur. Aynı zamanda camın bütünlüğünü koruyan bir başka güvenlik işlevine sahiptir ve kaza anlarında camın dağılarak yolcuların üzerine gelmesine ve yaralanmaların olmasına mahal vermemektedir. 

Oto Cam Filmi Yasal Mı?

Cam filmlerinin birbirinden farklı ölçekleri bulunmaktadır ve her ölçek aslında iç kabin görünümünün ne boyutta olacağını belirler. Güvenlik önlemleri kapsamında araç cam filmleri sebebiyle kameraların araç içini görmesini engelleyen ölçeklerde film kullanımı yasaklanmıştır. Ancak sonradan bu yasak yalnızca ön cam ve sürücü camını kapsayan bir hale evirilmiştir.
Oto cam filmlerinde ölçek küçüldükçe koyuluk artmaktadır. %20- %35- %50 gibi değerlerle ifade edilen film ölçekleri arasında iç kabinin en fazla göründüğü ölçek %50 ölçeğidir. Yani ölçek küçüldükçe oto cam filmi için yoğunluk artar. Oto cam filmlerinin uygulama nitelikleri kullanım konforu açısından oldukça mühimdir. Profesyonel uygulanmayan cam filmlerinde sonradan soyulmalar meydana gelebilir. Bu sebeple uzman uygulayıcılar tarafından yapılan nitelikli kaplamalar tercih edilmelidir. Üsküdar Oto Cam Filmi, İstanbul, Libadiye Oto Cam Filmi işlemleriniz için her marka ve model araca hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Aracın motorunun bittiğini nasıl anlarız?

Aracın motorunun bittiğini nasıl anlarız?

Araç, insanların hayatını her anlamda kolaylaştıran bir yardımcıdır. Bu yardımcıyı gün içerisinde pek çok insan aktif olarak kullanmaktadır. Bu aktif kullanım, araçların motorlarının yorulmasına ve eski işlevini yerine getirmemesine sebep olmaktadır. Motorun canlanması ve eski işlevine dönmesi için iyileştirme bakımları yapılmaktadır. Bu bakımlar

Rehbere git

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git
Fren Merkezi Arızası
Araç aküsü ne kadar sürede biter?

Araç aküsü ne kadar sürede biter?

Araç akü ömrü, bir süreye tabi değildir. Çünkü bu sürelerin oluşmasını sağlayan durumlar vardır. Bu durumlar, araçtan araca farklılık göstermektedir. Akünün etkilendiği bu olumsuz durumlar otomobil bakım hizmetleri sırasında öğrenilmektedir. Akünün kullanıp ömrünü belirleyen durumlar;

Rehbere git

Arabada motor değişirse ne olur?

Aracın motoru, kullanıma bağlı olarak eskimekte ve performansını düşürmektedir. Performansın canlandırılması ve yenilenmesi için rektifiye işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler sayesinde araç, eski performansına kavuşmaktadır. Ancak bazı durumlarda araç sahipleri motor değişimi yapmaktadır. Motor değişimi yapıldıktan sonra araç, alınabilir, binilebilir veya satılabilir. Yenilenen motorda bu üç işlem gönül rahatlılığı ile uygulanır. Ancak gerekli garanti işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılmış olması gerekir. Garanti işlemi yapılmayan ve firma standartlarına uygun...

Rehbere git
Arabada motor değişirse ne olur?