Göçük Düzeltme
Araç Kaporta

Göçük Düzeltme

Araçlarda farklı hasarlara bağlı oluşan kaporta göçükleri zamanında müdahale edilmediği takdirde ortam şartlarına bağlı olarak çürümelere ve döküntülere yol açabilir.

Boyada derin kırılmalara sebep olan göçükler için vakit kaybetmeden göçük düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Çünkü kaporta için koruyucu katmanın ve kaporta boyasının kırılarak büküldüğü bu durumlar sebebiyle, aşırı nem ve ısı yoğunluğu göçük bölgede döküntü ve paslanmaya yol açabilir.

Oto Göçük Düzeltme Nedir?

Araçların dış hasar kaynaklı olarak kaportalarında meydana gelen içe doğru ezilme ve kırılmalara; göçük adı verilmektedir. Bu göçüklerin zamanında ve uzman planlarla düzeltilmesi araçta kaporta sağlığı bakımından son derece önemlidir. Çünkü göçükler sebebiyle kaportaya sızan yağmur suyu, nem ve aşısı ısı gibi etkenler; kaportanın zamanla aşınmasına ve paslanmasına sebep olabilir. Bu nedenle göçük düzelme uygulamaları araç kaporta sağlığı açısından oldukça mühimdir. 

Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Kaporta düzeltme işlemleri arasında en nitelikli gruplardan biri olan göçük onarımları için pek çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olanlar vakumlu düzeltme ve sac düzeltme işlemleridir. Bu işlemler sonrasında göçük olan bölgede en az boya hasarıyla düzeltme yapılarak tamirat tamamlanmaktadır. Göçük düzeltme işlemlerinin yapılmasıyla araçlara sağlanan katkılardan bazıları şunlardır:

  • Paslanmanın önlenmesi sağlanır
  • Boya kırıkları ve döküntüler ilerlemeden durdurulur
  • Kaportanın değeri arttırılır
  • Araç görünümü düzeltilir ve hasarlı görünüm onarılır
Araçlarda dış görünümün en önemli sağlayıcısı olan kaportalar için göçük düzeltme işlemleri hayati önem taşır. Araç değerinin dış görünüme oranla belirlendiği durumlar adına göçük kısımların mutlaka düzeltilmesi gerekmektedir. Ancak bu işlemler acemi müdahalelerde içinden çıkılmaz bir hal alarak kaportanın zarar gördüğü durumlarla sonuçlanabilmektedir. Özellikle vakumlu kaporta göçüklerinin düzeltilmesi işlemleri için profesyonel ekipman kullanımı ve uzman müdahalesi şarttır.
 
Saç göçük düzeltme işlemlerinde ayrılan kaporta parçaları söz konusudur. Bu parçalar minimal darbe ekipmanlarıyla güç uygulaması sonrası düzeltilir ve gerekiyorsa boyaya hazır hale getirilir. Eğer boya işlemi gerekmiyorsa cilalama sonrası yerine yerleştirilir. Hem vakumlama hem de sac düzeltme işlemleri kaporta göçükleri için en yaygın kullanılan göçük düzeltme işlemlerinin başında yer almaktadır. Üsküdar göçük düzeltme servisi, İstanbul oto göçük düzeltme uygularken aracınızı güvenle teslim edebilirsiniz.

İstanbul Oto Göçük Düzeltme Aracınıza Ne Kazandırır?

İstanbul oto göçük düzeltme işlemi aracınızın performansını artırır ve bu konuda önemli bir çözüm avantajı sağlar. Kaportalar bir aracın vitrin ve dış görünüş özelliğini temsil eder. Bu bölgede görüntü bozukluğu gibi sorunlar ise istenmeyen değer kaybının nedeni olur. Aracın özellikle kaportasında ortaya çıkan sorunlar, maddi değer ve saygınlık açısından büyük önem taşır. Bir aracın trafiğe güvenli, rahat ve sorunsuz çıkabilmesi için, kaporta sorunlarının uzman bir servis tarafından giderilmiş olması gerekir. Çizikler, hasarlar, göçükler ve benzer sorunlar düşünüldüğünde, uzman bir kaporta ekibi bu tip sorunları tanımlamalı ve hızlı bir şekilde gidermelidir. Göçük düzeltme konusunda son yıllarda kullanılan teknolojiler, kimi zaman boya işlemine dahi gerek kalmadan çözümler üretmektedir. Vakumlama tekniği, manyetik araç gereçler ve geri çektirme çalışmaları sayesinde, kaporta sorunlarını gidermek ve göçük problemlerini ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Uzman kadrosu ve donanımlı ve ekipleri ile birlikte, servisimiz bu konuda yıllardan beri insanlar için güven veren çalışmalarla gelişim göstermiştir. Aracınızın performansını ve görüntüsünü en iyi noktaya taşımak istediğinizde, göçük düzeltme çalışmalarımız bu konuda size gerekli yardımı sağlayacaktır. Aracınız için bu konuda her türlü altyapı ve birikime sahibiz. Göçük problemleri ortaya çıktığında, bu sorunları gidermek için bize güvenebilirsiniz. Aracınızın orijinal yapısını bozmadan vermiş olduğumuz hizmetler, maddi değer açısından büyük bir fayda ve avantaj sağlamaktadır. Bu iş için özenle hazırlanmış teknoloji unsurlarını, araç ve gereçleri kullanmak durumundayız. Aracınıza herhangi bir zarar vermeden uygulamaya koymuş olduğumuz yöntemler, araç kaportanızın çok verimli ve makul olmasına önemli derecede destek vermiştir. Her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri karşılama konusunda servisimize güvenebilirsiniz.

İlgili Konular

Helezon Yayı Arızası

Helezon Yayı Arızası

Rehbere git

Oto klima gazı bittiği nasıl anlaşılır?

Klima aracının içerisinde yer alan bölümlerden biridir. Klimanın çalışmasına yardımcı olan birçok sistem vardır. Bu sistemlerden en önemlisi klima gazıdır. Klima gazının bitmesi klimanın işlevini yerine getirmemesine sebep olmaktadır. Klima gazının bittiğini anlamak için bazı yöntemler vardır. Bunlar;

Rehbere git
Oto klima gazı bittiği nasıl anlaşılır?
Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git

Arabada motor değişirse ne olur?

Aracın motoru, kullanıma bağlı olarak eskimekte ve performansını düşürmektedir. Performansın canlandırılması ve yenilenmesi için rektifiye işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler sayesinde araç, eski performansına kavuşmaktadır. Ancak bazı durumlarda araç sahipleri motor değişimi yapmaktadır. Motor değişimi yapıldıktan sonra araç, alınabilir, binilebilir veya satılabilir. Yenilenen motorda bu üç işlem gönül rahatlılığı ile uygulanır. Ancak gerekli garanti işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılmış olması gerekir. Garanti işlemi yapılmayan ve firma standartlarına uygun...

Rehbere git
Arabada motor değişirse ne olur?