Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

İnovasyon fikirleri her üretim endüstrisi ve ürünleri için daimi bir gelişme alanıdır ve olmaya devam edecektir.

Otomobil ve motorlu taşıtları için de inovatif fikirler icadından bu güne değin hız kesmeden sürmüştür. Öyle ki sürücüsüz otomobillerin ve uçan araçların konuşulduğu bugünlerde; en yenilikçi fren inovasyonları da teknoloji camiasını hayretler içinde bırakmaya devam ediyor. Yılların alışılagelmiş ABS, EDS sistemlerinin yerine artık; yaya farkındalıkları, ışık algılama sistemleri ve yeni nesil fren inovasyonları gündeme geliyor.
 
Fren sistemleri araç sürüşleri için güvenlik kriterleri arasında en kuvvetli bakım ve geliştirme ihtiyacının olduğu sistemlerdir. Öyle ki hem sürücü, hem yolcu hem de yaya ve trafik güvenliği için aynı anda hayati önem taşıyan başka bir sistem yoktur. Bu nedenle fren sistemlerinin geliştirilmesi ve bakım /onarım işlemlerinin vaktinde yapılması araç sürüş deneyimlerinin iyileştirilmesi açısından otomotiv sektörünün vazgeçilmez uygulamaları arasında yer alır.

Tam Otomatik Fren İnovasyonları

Araçlarda akıllı yönetim ve idare sistemleri ile yapay zekanın sunduğu ayrıcalıklar, yeni nesil modellerde fren sistemleri için de oldukça yaygın halde kullanılmaktadır. Son dönemde fren inovasyonları alanında yapılan deneysel ve fiziksel çalışmalar, güvenlik açısından fren beslemelerinin son teknoloji ürünlerle gerçekleştirilmesini sağlar. Böylece manuel frenleme sistemlerinin haricinde akıllı yönetim araçları ile frenleme yapılarak yolculuk güvenliği sağlanır. Fren inovasyonlarının otomobil modellerine sunduğu katkılar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Sürüş deneyiminde güvenlik kriterlerini karşılar
  • Manuel frenleme sistemlerine binen yükü azaltır
  • Kontrol ve denetim mekanizmaları tam otomatiktir
  • Kaza önlemeye yönelik fren hareketleri maksimum koruma sağlar
  • Yeni nesil teknoloji gereçleri bakım ve performans tasarrufu sunar
Teknolojik gelişmeler ışığında ilerleyişi sürenfren inovasyonları aynı zamanda manuel sistemlerde yaşanan aşınma ve zamana bağlı sık bakım gereklerinden bağımsızdır. Bu durumda performans ve bakım periyotları yönünde tasarruf edilmesini kolaylaştırmaktadır.

İnovasyonel Fren Sistemlerinde Bakım

Yeni nesil teknoloji faaliyet ürünleri olarak fren inovasyonlarının bakımlarında rutin işlemler uygulanmaktadır. Araç sahiplerinin rutin bakım faaliyetlerinde destek alacağı uzman hizmet sağlayıcılar tarafından, bu akıllı sistemlerin ihtiyaç duyduğu işlemsel ve işletimsel bakımlar yapılır. Manuel sistemlerin aksine fren inovasyonları için gereken rutin bakım faaliyetlerinde vakit ve mali tasarruf oranı yüksektir. Ayrıca bakım sonrası kullanım ömrü manuel fren sistemlerinin bakım sonrası kullanım ömrüne nazaran oldukça fazladır. İstanbul, Libadiye, Üsküdar Fren İnovasyonları hizmeti veren servisimizde her marka araca hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Arabada motor değişirse ne olur?

Arabada motor değişirse ne olur?

Aracın motoru, kullanıma bağlı olarak eskimekte ve performansını düşürmektedir. Performansın canlandırılması ve yenilenmesi için rektifiye işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler sayesinde araç, eski performansına kavuşmaktadır. Ancak bazı durumlarda araç sahipleri motor değişimi yapmaktadır. Motor değişimi yapıldıktan sonra araç, alınabilir, binilebilir veya satılabilir. Yenilenen motorda bu üç işlem gönül rahatlılığı ile uygulanır. Ancak gerekli garanti işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılmış olması gerekir. Garanti işlemi yapılmayan ve firma standartlarına uygun...

Rehbere git

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git
Marş Dinamosu Arızası
Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git

Araç aküsü ne kadar sürede biter?

Araç akü ömrü, bir süreye tabi değildir. Çünkü bu sürelerin oluşmasını sağlayan durumlar vardır. Bu durumlar, araçtan araca farklılık göstermektedir. Akünün etkilendiği bu olumsuz durumlar otomobil bakım hizmetleri sırasında öğrenilmektedir. Akünün kullanıp ömrünü belirleyen durumlar;

Rehbere git
Araç aküsü ne kadar sürede biter?