Elektronik Arıza Tespiti

Elektronik Arıza Tespiti

Araç bakımlarının periyodik düzende takibi için eski usul denetleme ve tamirat sistemleri geride kalmıştır.

Artık yeni nesil araç bakım ve onarım kitlerinin yanı sıra; elektronik arıza tespiti için bilgisayar programları ve el istasyonları kullanılmaktadır. Bu sayede arızaların tespitinde harcanan vakit, iş gücü ve para kaybının önüne geçilerek maksimum hizmet performansı sağlanmaktadır. Aynı zamanda maddi kayıplar azaltılarak bütçeye katkı sunan bu sistemlerin uzun dönem araç kullanımlarında sağlıklı zemin için makul kullanımı mümkündür.

Oto Bakım Periyotları

Araçların bakım ve onarım işlemlerinin belirli bir düzende takip edilmesi, kullanım performansında ve konforunda olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ancak bu düzenin oluşturulması için araçlarda zaman takibi önemlidir. Mevsimsel bakımlar için mevsim değişiklik süreçlerinde, Km başı bakımlar içinse üreticinin önerdiği aralıklarla oto bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Elektronik sistemlerin onarım ve bakım işlemleri mevsimsel bakım periyotlarında yapılmaktadır.
 
Periyodik araç bakımları haricinde oto elektrik sistemlerinin acil durum müdahalelerine ihtiyacı olabilir. Ani arızalar neticesinde elektrik aksamlarında ya da genel elektronik sistemde bir sorun oluşması halinde; elektronik arıza tespiti için uzman desteği gerekmektedir. Bu işlemlerin profesyonel planlarla yürütülmesi araç sağlığı ve uygulayıcı güvenliği açısından son derece önemlidir.

Araçlarda Elektronik Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Araç bakımları sırasında veya acil durum müdahaleleri esnasında bakım ve onarım kategorisinin uygulamaları o alana özgü ekipmanla gerçekleştirilir. Bilgisayarlı arıza tespit araçları ve elektronik arıza tespit istasyonları ile araçların arızaları ve elektriksel hata verileri tespit edilir. Elektronik arıza tespitinde kontrol edilen kategorilerinden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

  • Akü / akü sistemleri kontrolü
  • Gösterge panelleri kontrolü
  • Araç iç aydınlatma kontrolü
  • Araç dış aydınlatma kontrolü
  • Elektrik bağlantıları genel sistem kontrolü
Elektrik arızaları özellikle akü sistemleri söz konusu olduğunda araç kullanımı için hayati bir önem taşır. Bu nedenle ani elektronik kesintileri ve arızalar yaşanmadan önce, profesyonel hizmet sağlayıcıları aracılığıyla Üsküdar elektronik arıza tespiti ve bakımı işlemlerinin yapılması gerekir. Aksi hallerde yalnızca arıza verince bakımı yapılan elektrik sistemleri entegre tüm yan sistemleri bozabileceği gibi, sürüş deneyimi için güvenlik ortamının bozulmasına yol açabilir. Periyodik bakımlarda da dahil olmak üzere tüm elektrik ve elektronik bakımlarında uzman desteği alınması faydalıdır. İstanbul, Libadiye elektronik arıza tespiti işlemleriniz için web sitemizden online randevu oluşturabilirsiniz.

Ümraniye Oto Elektronik Servis Desteğinde Neler Yapılır?

Arabanızda yaşadığınız herhangi bir elektronik sorunda Ümraniye oto elektronik servis desteğimiz yanınızda. Aracınızın elektronik sistemlerinin tamir ve bakımı için en iyi çözümü sunan uzman ekibimiz, son teknoloji ekipmanlarımızla aracınızın tüm elektronik ihtiyaçlarını karşılar. Oto elektrik uzmanlarımız, aracınızın elektronik sistemlerini detaylı bir şekilde inceleyerek arızanın kaynağını belirler. Motor kontrol ünitesi, ABS sistemi, hava yastığı sistemi, klima sistemi, elektrikli camlar ve aynalar gibi tüm elektronik sistemlerin arızalarını titizlikle tamir eder. Aracınızın elektronik sistemlerinin yazılımlarını güncelleyerek, gerekli programların kurulum, bakım ve onarımlarını gerçekleştirir. Aynı zamanda akünüzün ve alternatörünüzün durumunu kontrol eder, gerekli onarımlarını yaparız.
Aracınızın elektronik sistemlerinin ömrünü uzatmak ve performansını korumak için periyodik bakım hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Aracınıza park sensörü, alarm sistemi, multimedya sistemi gibi elektronik aksesuarlar dahil etmek istediğinizde yine Ümraniye oto elektronik servis hizmetimiz yanınızda.
Son teknoloji ekipmanlarla donatılmış modern tesislerimizde aracınızın elektronik sistemleri güvenle tamir ve bakımı yapılır.

İlgili Konular

Oto mekanik

Oto mekanik

Otomobillerin karmaşık mekanik yapısı, zaman zaman arızaları beraberinde getirebilir.

Rehbere git

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git
Marş Dinamosu Arızası
Oto klima gazı bittiği nasıl anlaşılır?

Oto klima gazı bittiği nasıl anlaşılır?

Klima aracının içerisinde yer alan bölümlerden biridir. Klimanın çalışmasına yardımcı olan birçok sistem vardır. Bu sistemlerden en önemlisi klima gazıdır. Klima gazının bitmesi klimanın işlevini yerine getirmemesine sebep olmaktadır. Klima gazının bittiğini anlamak için bazı yöntemler vardır. Bunlar;

Rehbere git

Araç aküsü ne kadar sürede biter?

Araç akü ömrü, bir süreye tabi değildir. Çünkü bu sürelerin oluşmasını sağlayan durumlar vardır. Bu durumlar, araçtan araca farklılık göstermektedir. Akünün etkilendiği bu olumsuz durumlar otomobil bakım hizmetleri sırasında öğrenilmektedir. Akünün kullanıp ömrünü belirleyen durumlar;

Rehbere git
Araç aküsü ne kadar sürede biter?