Aracın motorunun bittiğini nasıl anlarız?

Aracın motorunun bittiğini nasıl anlarız?

Araç, insanların hayatını her anlamda kolaylaştıran bir yardımcıdır.  Bu yardımcıyı gün içerisinde pek çok insan aktif olarak kullanmaktadır.  Bu aktif kullanım,  araçların motorlarının yorulmasına ve eski işlevini yerine getirmemesine  sebep olmaktadır.  Motorun canlanması ve eski işlevine dönmesi için  iyileştirme bakımları yapılmaktadır.  Bu bakımlar sayesinde motor biraz olsun kendini ve  de performansını yükseltmektedir.  Ancak bazı durumlarda motor bakıma kabul etmemektedir.  Bu  anlamda motorun ömrünün bitip bitmediğini anlamak için bakılması gereken bazı durumlar vardır. 
Bu  maddeler ile motorunuzun  durumunu anlayabilirsiniz.
1.  Arabanın yağ çubuğundan duman gelmesi
2.  Yağ koyma bölümünde köpük oluşması
3.  Egzozdan yoğun dumanın
4.  Motor bölümünden değişik gürültülü sesleri gelmesi
5.  Araçtaki yağ renginin ve kıvamının bozulması
Yukarıdaki maddeler, araçtaki motorun bittiğine kanıt olarak gösterilebilir.  Bu durumları yaşayan araç sahipleri ertelemeden servise başvurmalıdır. 
Üsküdar oto periyodik bakım, Üsküdar fren onarımı, Üsküdar oto klima servisi gibi tüm oto servis işlemlerinizde sizlere profesyonel ekiplerimizce güvenilir servis hizmeti sunmaktayız.

Aracın motorunun bittiğini nasıl anlarız?

Motorun Arızası Nasıl Anlaşılır?

Motorun Arızası Nasıl Anlaşılır?

Motora bağlı oluşan herhangi bir hasarda aracın birçok bölümü olumsuz şekilde etkilenmektedir.  Motorda oluşan herhangi bir arıza kısa bir süre içerisinde kendini göstermektedir.  Motorda oluşan bu arızalar şu şekilde kendini göstermektedir;
1.  Aracın gerekenden fazla yakıt harcaması
2.  Çalışır haldeki araçtan çok ses çıkması
3.  Hararet dengesinin bozulması
4.  Akü şarjının bitmesi
5.  Gazdaki aracın hızlanmaması
6.  Lastik  hataları
7.  Aydınlatma sorunlarının oluşmasını
Yukarıdaki maddeler, genel anlamda  motordan kaynaklı  oluşan sorunlardır.  Bu sorunların Herhangi birini yaşayan araç sahipleri mutlaka bir servis üzerinden yardım almalıdır. 

Motorun Arızası Nasıl Anlaşılır?

Dizel Motorun İyi Olduğunu Nasıl Anlarız?

Dizel Motorun İyi Olduğunu Nasıl Anlarız?

Motor, aracın çalışması için gerekli olan en temel bölümdür.   Bu bölümün düzgün çalışması aracın performans açısından son derece önemlidir.  Dizel veya benzinli herhangi bir aracın motorunun iyi olduğunu  anlamak kolaydır.  Motorun bitik olduğunu gösteren durumlar,  aracınızda görünmüyorsa motorunuz iyi durumda demektir. Bunlar;
1.  Arabada sürekli olarak kendini tekrar eden marş sorunu
2.  Turbo arıza
3.  Motor soğukken çıkan Mavi Duman
4.  Motorda hızlı güç kaybı
5.  Yakıt tüketiminin dengesizliği
6.  Yağ tüketiminin artması
7.  Motor vuruntu sesleri

Dizel Motorun İyi  Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bitik Motor Nasıl Anlaşılır?

Bitik Motor Nasıl Anlaşılır?

Bitik motor nasıl anlaşılır diyorsanız yazımızda sizinle paylaştığımız bilgiler bu konuya açıklık getirmektedir. Motor bir aracın kalbi gibidir ve motorda yaşanan sorunlar bir araç için en önemli problem olarak kabul edilir. Genelde rampa yukarı çıkarken bu durumu anlamak daha kolay olur. Yağ ve suda yaşanan eksilmeler ve motorun sürekli olarak arıza vermesi bu durumun ciddiyetini gösterir. Motor sorunları baş edilemez duruma geldiğinde genellikle kapsamlı bir revizyon ile çözüm bulunur. Sürekli arızalardan kurtulmak ve motor performansını yeniden elde etmek için servisimiz garantili hizmetlerle size çözüm sunar.  Vuruntu sesi çoğalırken turbonun sürekli olarak arıza vermesi söz konusu olur. Genelde uzun süre bakım yapılmayan araçlarda ve uzun km kullanılan araçlarda bu sorunlar daha sık görülür. Her parça ve sistemin ömrü olduğu gibi motorun da bir ömrü vardır. Bakımlı ve temiz kullanılan araçlarda revizyon yaptırma işlemi sonraya kalırken, bakımsız araçlarda bu sürecin daha da kısaldığı görülür. Yakıt ekonomisini bozan bir durum ortaya çıkarken araç daha fazla yakıtla daha az yol almaya başlar. Esasen bu gibi sorunlar bir araç için en temel sorun olarak karşımıza çıkar. Maliyetin daha çok artmaması adına bakım ve revizyon işlemlerinin bir an önce yapılması gerekir. Aracına aşina olan ve onu iyi tanıyan sürücüler bu belirtilerden sadece birini anlasa bile sorunu kolaylıkla tespit edebilir. Erken yapılacak müdahale ile masrafların daha az tutulması ve motorun daha ekonomik şekilde tamir edilmesi mümkün olur. Motor indirme görevini en uygun şekilde hizmet olarak sunan servisimiz aracınızın yenilenmesine ve performansının artmasına yardımcı olur. Aracınızda yapılacak olan motor revizyon çalışmaları, aracınızda değer artışına neden olacaktır. Bitik motor sorunlarında en doğru adres Üsküdar oto servis noktamızdır.
 

Bitik Motor Nasıl Anlaşılır?