Araç klima kompresörü tamir edilir mi?

Araç klima kompresörü tamir edilir mi?

Araç klima kompresörü tamiri,  zor bir işlem değildir.  Sadece ustalık gerektirmektedir.  Klima kompresörünü  tamir etmek için öncelik problemin belirlenmesidir.  Bu işlem aşamasında kompresör tipinin ne olduğu  tespit edilmelidir.   İşlemleri yaparken elektrik kaynağının tamamen kesilmesi gerekir.  Elektrik kaynağı kapatıldıktan sonra soğutucu sistemi kasasının açılımı yapılır.  Soğutucu açıldıktan sonra temizlenme ve kaçak kontrol işlemleri yapılmaktadır.  Kompresörün değiştirilmesi  için gerekli montaj civaları yetkililer tarafından hazırlanmaktadır.  Son işlem olarak, araçtan çıkarılan parçalar düzgün bir şekilde yerine yerleştirilir.  Kesilen elektrik tekrar klimaya verilir.  İşlemler sonunda klima eski performansına  kavuşmaktadır.  Konuyla alakalı bilgi sahibi olmayan araç sahibi,  klimaya kafasına göre bir işlem uygulamaktan kaçınmalıdır.

Araç klima kompresörü tamir edilir mi?

Klima Kompresörü Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Klima Kompresörü Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Aracın içerisinde bulunan her aksam  birbiriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır.  Yaşanan herhangi bir hasar,  kısa bir süre içerisinde kendini göstermektedir.  Araçta klima kompresörüne  bağlı olarak ortaya çıkmış sorunları anlamak oldukça kolaydır.  Çünkü klima kompresöründen çıkan sorunlar araç sahibinin,  anlayabileceği şekilde kendini göstermektedir.  Klima kompresörünün bozuk olduğunu belirtileri aşağıda verildiği şekildedir;
1.  Araç kliması çalıştığı anda motordan  ses gelmesi
2.  Klima çalışır haldeyken  müşür soket  sesinin gelmesi
3.  Araçta  sürekli olarak sürtünme sesinin gelmesi
4.  Rulman bölümünde  ıslık sesine benzer  seslerin gelmesi

Klima Kompresörü Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Araba Klima Kompresörü Neden Bozulur?

Araba Klima Kompresörü Neden Bozulur?

Klima,  basit gibi görünen ancak karmaşık bir yapıya sahip araç bağlantılarından biridir.  Bu bağlantıların herhangi bir yerinde ortaya çıkan hasar veya arıza  diğer aksamlarında olumsuz anlamda etkilenmesine sebep olmaktadır.  Klima  kompresörünün işlevini kaybetmesine sebep olan durumlar vardır.  Bu durumların yaşanması ileriki süreçlerde klimanın işlevini kaybetmesi ne sebep olmaktadır.  Klima kompresörünün bozulmasına sebep olan durumlar;
 
1.  Klima gazının eksilmesi veya bitmesi arızanın oluşmasına sebep olmaktadır. 
2.  Kompresörün soketi  veya elektrik müşürü  bölümünde bir arıza yaşanması
3.  Klima gaz borularında  herhangi bir sebepten ötürü  Kaçak meydana gelmesi
4.  Klima kompresör iç aksamında  meydana gelen bozulmalar
5.  Klima devir kavrama otomatiği artık kilitlenmiyor olabilir.
Yukarıdaki  durumlar,  kompresörün arızalanmasına  neden olmaktadır.  Bu sorunları yaşayan araç sahipleri,  konuyla ilgili servisten yardım almalıdır.

Araba Klima Kompresörü Neden Bozulur?

Klima Kompresörü Tamiri İçin Servisimize Gelin

Klima Kompresörü Tamiri İçin Servisimize Gelin

Klima kompresörü tamiri konusunda teknik altyapımız, uzman kadromuz ve ekipman kalitemiz çok yeterlidir. Sıkıştırma etkisi ile klimanın verimli çalışmasına yardımcı olan kompresör, ister istemez bazı durumlarda arızalanabilir. Bu arızaların önüne geçmek açısından servis olarak dikkatli çalışmalarla önemli çözümlerimiz bulunmaktadır. Klima sorunlarını baştan sona tanımlama ve gidermede, yüksek teknolojimize güvenmekteyiz. Sorun tespit ederken klimanın bütün parça ve bileşenleri tarafımızdan takip altında tutulmaktadır. Aşırı sıcaklarda klimalar bir araç için en önemli konfor unsurları içinde yer alır. Zamanla bu konuda yapılan çalışmalar klimaların araçlara ferahlık ve serinlik vermesine destek sağlar. Uzman kadromuz her türlü sorunu tanımlama ve giderme de çok başarılı adımlar atmaktadır. Eğer söz konusu sorun klima kompresörü üzerinde ise bu sorunu gidermek için servisimiz oldukça geniş imkânlara sahiptir. En sıcak mevsimlerde araç içi ferahlığını sağlamak açısından, klimalar çok büyük bir gereksinimdir. Değişik sebeplerden dolayı klima arızaları ortaya çıkabilir ve belli bir takım problemler insanları olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuzlukları tamamen ortadan kaldırmak için, geniş bir eleman kadromuza ve modern bir servis yapımıza güveniyoruz. Burada tedarik ettiğimiz hizmet standartlarımız, siz müşterilerimize çok büyük katkı ve önemli destek sağlamış durumdadır. Tamir işlemlerimiz tamamlandıktan sonra, çalışan kompresörler klima verimliliği artırır ve araç konforunda önemli bir yükseliş söz konusu olur.

Klima Kompresörü Tamiri İçin Servisimize Gelin

Klima Kompresörü Tamiri Neden Önemlidir?

Klima Kompresörü Tamiri Neden Önemlidir?

Araç klima kompresörü tamiri bir an önce yapılmalı ve aracın kliması sorunsuz şekilde çalışmalıdır. Klimalar araçlarda konfor, rahatlık ve güvenli yolculuk için üretilmiş teknolojilerdir. Herhangi bir arıza sebebiyle klimaların çalışmaması, yolculuk standartlarını ve şartlarını oldukça zorlu bir noktaya taşır. Sıcak ve soğuk dönemlerde araç içi ısısını en iyi şekilde ayarlamak adına klimalardan yararlanılır. Konfor sağlayan ve rahat yolculuğa destek veren klimalar, aynı zamanda sürücü konsantrasyonunu yerine getirme açısından çok büyük önem taşır. Klimanın kompresöründe herhangi bir arıza oluştuğunda, uzman ekibimiz tamir ve değişim çalışmaları ile soruna çözüm oluşturur. Araç klimasının ihtiyaçlarını karşılama noktasına, a uzman ekibimiz ve tecrübeli servisimiz ihtiyaçlarınızın her zaman doğru şekilde karşılanmasına destek verir. Donanımlı servisimiz ve modern istasyonlarımız, en kaliteli ekipmanlarla birlikte desteklenmiştir. Burada hazırlayıp sunduğumuz hizmetler sayesinde araç klimanızın her türlü sorunu ve kompresör tamiri başarıyla yerine getirilmektedir. Klima randımanını yükseltmek ve onun verimli çalışmasını sağlamak adına, servisimize gelip sunduğumuz hizmetlerden istifade edebilirsiniz. Araç performansınız ve rahatlığınız bu şekilde daha yüksek seviyede olacaktır. Rutin bakımlar esnasında klima bakımı da yapılmaktadır. Gaz ve filtre kontrolüne ek olarak kompresörün çalışması da bu işlem esnasında gözden geçirilmektedir. Eksikleri tamamlama ve sorunlu parçaları tamir edip değiştirme konusunda servisimizin hizmetlerine güvenebilirsiniz.

Klima Kompresörü Tamiri Neden Önemlidir?