Araç Kaplama
Car Care

Araç Kaplama

Kaplama çalışmaları araç kaportalarında çok olumlu sonuçlar vermiştir. Araçların daha uzun ömürlü olması ve korunaklı bir yapıya sahip olması için bu işte kullanılan birçok kaplama ürünü geliştirilmiştir.

Araç Kaplama İşlemi    

Malzeme kalitesi bu konudaki hizmetin kalitesini belirleyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Buna ilave edeceğimiz işçilik kalitesi ise kaplamaların çok uzun süre verimli olmasına destek sağlar.
Aracınızın değerini korumanın en iyi yolu boyasını korumaktır. Boyayı vuran taşlardan, sürtme ve çeşitli nedenlerle oluşan çiziklerden korumanın en etkili yolu ise onu sağlam bir koruyucu film ile kaplamaktır. Ümraniye araç kaplama olarak uyguladığımız koruyucu filmler piyasa genelinde uygulanan ucuz ve niteliksiz filmlerden çok farklı olarak, mikron değeri daha yüksek, aşırı sağlam ve esnek yapıdadırlar. Uygulandıkları boyalı yüzeyleri taş vuruklarından ve fiziksel darbelerden korurken son derece parlak ve tamamen şeffaf olan bu filmler,  güneşin soldurucu UV ışınlarının boya yüzeyine ulaşmasını da engellerler. Yapılan uygulama otomobilinizin boyasının rengini değiştirmez ve kaput, tampon, yan aynaları, çamurluklar ve hatta istenildiği zaman komple araç kaplanabilir. Ayrıca boyaya zarar vermeden sökülebilir. Dilerseniz bütün otomobilinizi kaplatabileceğiniz bu koruyucu filmler, park manevrası esnasında oluşabilecek sürtme ve çizikleri de büyük oranda engelleyecektir. Daha detaylı bilgi için uzman ekibimiz ile iletişime geçin.
Piyasada bulunan ucuz ve menşei belli olmayan ürünlerden uzak durun, bu kaplamalar aracınızın yüzeyine zarar vermekle birlikte, ilerleyen dönemde sökme işlemi yapılırken boyanıza ve verniğinize zarar verir. Birsay car care olarak araç kaplama işleminde PPF Kaplama, TPU kaplama ürünleri kullanıyoruz. Eski zamanlarda araçlarınızı PVC kaplamalar ile kaplayıp, koruma sağlayacağı yerde zarar veriyorlardı. Gelişen teknoloji sayesinde artık Araç kaplanırken 150 mikron, 180 mikron ve 200 mikron gibi kaliteli PPF yani boya koruma filmi kullanılıyor. Bu ürünler aracınızı ortalama 5 yıl boyunca koruyor ve kaplamayı sökmek istediğinizde aracınıza zarar vermeden kolayca sökme işlemi gerçekleşiyor. PPF Araç kaplama filmi söküm işleminde son derece dikkat isteyen ve hassas bir uygulamadır.
Araç kaplama araçların kaporta ve boya ömrünü uzatan bir uygulamadır. Dıştan gelen olumsuz etkilere karşı araç kaportalarının korunması gerekir. Bu alanda kullanılan koruyucu malzemeler ve usta işçilik sayesinde araçların uzun yıllar yepyeni bir görüntüyü koruması söz konusu olur.Tüm araçların maddi değerini koruyan bu uygulamalar, trafikte araçların daha göz alıcı olmasını sağlar.

Araç Tavan Kaplama Nasıl Yapılır?

Üsküdar araç tavan kaplama hizmeti uzman kadronun ve güven veren malzemenin bir arada ortaya koyduğu bir hizmet sonucunu gösterir. Aracınız diş etkenlere karşı korumasız durumdadır. Kısa zamanda güneş ve diğer etkenlere araçta önelmiş bir değer düşüşüne neden olabilir. Diğer mevsim faktörlerini de düşünecek olursak bir an önce tedbir almanın çok gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Üsküdar araba tavan kaplama hizmeti sayesinde, bu iş için özenle geliştirilen malzemeler kullanılır ve aracın dış etkenlere karşı korunması sağlanmış olur.
Birsay car care hizmeti olarak araç tavan kaplama uygulamamız konusunda eğitimli kadromuz tarafından yapılır. Araç kaplama yapılırken aracınızın ilk önce yıkaması yapılır ve araç kaplamaya hazır hale getirilir. Aracın tavanı kaplanmadan önce aracınızın dış yüzeyinde reçine demir tozu ya da vernik atıkları gibi pürüzlü bir yüzey varsa ilk önce bunlar temizlenir, dış yüzey kil temizliği veya pasta cila gibi oto kuaför uygulamaları sayesinde araç tavanı temizlendikten sonra Aracın tavanı kaplanır. Araç tavan kaplama uygulaması üç çeşit ve bunlar, Araç tavan kaplaması renk değişimi, yani araç tavan folyo kaplama, Araç tavan şeffaf koruma kaplaması yani tavan PPF kaplama ve araç cam tavan kaplama olmak üzere hizmetlerdir.
Üsküdar araç tavan kaplama hizmeti veren servisimiz bu çalışmalarında malzeme ve işçilik kalitesine her zaman azami özen göstermiştir. Özenle seçilen ve dikkatle kullanılan malzemeler aracın dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. Araç dış güvenliği anlamına gelen araç kaplama yöntemleri pek çok etkiye karşı koruma ve dayanıklılık sağlar. Aracının uzun ömürlü olmasını ve bu süreçte değerini korumasını isteyenler için kaplama unsurları çok faydalı bir malzeme ve yöntem olarak kendini gösterir.
Araç kaplama hizmeti sıfır ve ikinci el araçlar için kullanılan bir hizmettir. Kaplama öncesi yapılan işlemlerde tavandaki demir tozu ve benzer nesnelerin temizliği yapılır. Daha sonra gerçekleştirilen kaplama çalışması ile pürüzsüz ve uzun ömürlü bir sonuç elde edilir. Birsay oto uzman kadrosu ve her işlemde kullanılan malzeme kalitesi aracınızın değerine değer katar.

Araç PPF Kaplama Avantajı Nelerdir?

Birsay car care Oto kuaför uygulamalarında ve araç Detailing hizmetlerinde en çok merak edilen konu Araç PPF kaplama nedir ve araç PPF kaplama avantajları nedir gibi sorulardır. Aracınızı ultra parlak şeffaf koruyucu film ile kaplarsanız Boyayı vuran taşlardan, sürtme ve çeşitli nedenlerle oluşan çiziklerden, Güneşin zararlı ve boyayı matlaştıran solduran UV ışınlarından, kısacası olumsuz dış hava koşullarından ve fiziki çiziklerden korumuş olursunuz. Araç kaplama uygulaması bölgesel olarak da yani ön kaput koruma, tavan kaplama olduğu gibi birde komple araç giydirme şeklinde de isteğe göre olabiliyor.
Araçların dış etkenlere karşı korunması için servisimiz güvenilir hizmetler sunar. Özenle seçilen malzemeler yüksek kalitenin bir göstergesi olarak kendini gösterir. Hava şartları çetin ve dış etkenler son derece olumsuz olabilmektedir. Bu tür olumsuzluklara karşı aracınızı korumak isterseniz, Birsay oto olarak biz her zaman göreve hazırız. Markamızın kalitesi ve hizmetlerimizin öne çıkan avantajları aracınızın koruyacak ve onun değer kaybını önleyecektir.
Boya taşı yongalarının, asidik kuş pisliklerinin ve güneş dâhil dış etkenlerin kaporta üzerinde olumsuz sonuçlara yol açtığı bilinmektedir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçme adına araçlarda kaplama uygulamaları öne çıkmıştır. ‘’Paint Procection Film’’ olarak bilinen PPC maddesi bu konuda koruma için geliştirilmiş bir malzeme olarak tarafımızdan kullanılmaktadır. Bu tür kaplama çalışmalarında malzeme kalitesi ile birlikte uzman çalışmalarının öneminden de bahsetmek gerekir. Doğru kullanım ve doğru uygulama sayesinde aracın çok daha uzun süreler korunması sağlanmış olur. Detaylı işçiliğe önem veren servisimiz bu konuda eli yatkın ustalar sayesinde aracınıza en kaliteli hizmet ve uygulamayı sunar.
Üsküdar araç PPF kaplama 150-200 mikron kalınlığı ve güçlü yapışkan özelliği ile farkını ortaya koyar. Kaplama işlemi yapıldıktan sonra kaporta ve üzerinde bulunan boyanın çok uzun sürelerde sağlıklı bir görüntü oluşturması sağlanmış olur. Kaput koruma filmi olarak da bilinen bu malzeme ve uygulama, aracına değer verenlerin tercihi olarak kendini gösterir
Araçlarla ilgili kaplama çalışmalarında tüm çalışmalarımız örnek teşkil etmektedir. Servisimizi tercih edecek olursanız kaplama konusunda en ufak bir endişe duymanıza bile gerek kalmayacaktır. PPC kalitesi ve uygulama konusunda hassasiyetimiz aracınıza yüksek değer katkısı yapacaktır. İşlem uygulama esnasında kullandığımız aparatlar, yine kaliteli bir hizmet için size önemli derecede destek sağlayacaktır. Kaliteli kaplama ve onun getirdiği avantajlardan en iyi şekilde yararlanmanız için sizi servisimize bekliyoruz.

Araç Folyo Kaplaması Neden Yapılır?

Araç folyo kaplamasıaracınızı aynen araç PPF kaplama da olduğu gibi korur. Araç folyo kaplamasında, Araç kaplamaya göre tek bir fark vardır, oda araca kendi rengi dışında beğendiğiniz bir araç kaplama folyosu ile kaplatabilmenizdir. Aracınızın değerini korumanın en iyi yolu boyasını korumaktır. Boyayı vuran taşlardan, sürtme ve çeşitli nedenlerle oluşan çiziklerden korumanın en etkili yolu ise onu sağlam bir koruyucu folyo ile kaplamaktır. Birsay Car care firması olarak uyguladığımız koruyucu filmler piyasa genelinde uygulanan ucuz ve niteliksiz filmlerden çok farklı olarak, mikron değeri daha yüksek, aşırı sağlam ve esnek yapıdadırlar. Uygulandıkları boyalı yüzeyleri taş vuruklarından ve fiziksel darbelerden korurken son derece parlak ve tamamen şeffaf olan bu filmler,  güneşin soldurucu UV ışınlarının boya yüzeyine ulaşmasını da engellerler.
Araç kaplama hizmetinde malzemeye ve işçiliğe her zaman gereken önemi veririz. Aracınızın uzun ömürlü olmasında ve değerinin korunmasında kaplama için vereceğiniz kararlar büyük önem taşır. Çok renk seçeneği bulunan folyo malzeme ile yapılan kaplama çalışmaları aracınız ve sizin için renkli bir görüntünün ortaya çıkmasına katkı sağlar. Araç folyo kaplaması için size sunduğumuz hizmetten en uygun şekilde yararlanabilirsiniz. Bu işi yapan çok sayıda işletme olsa da Birsay oto güvencesi ile kaliteli bir hizmete yönelmenizi tavsiye ederiz. Garantili malzeme ve işçilik avantajları, asla pişmanlık duymayacağınız bir hizmeti ayağınıza getirecektir.
Otomobilinizin boyasının rengini değiştirmez ve Kaput, tampon, yan aynaları, çamurluklar ve hatta istenildiği zaman komple araç kaplanabilir ayrıca boyaya zarar vermeden sökülebilir.   Dilerseniz bütün otomobilinizi kaplatabileceğiniz bu koruyucu filmler, park manevrası esnasında oluşabilecek sürtme ve çizikleri de büyük oranda engelleyecektir. Daha detaylı bilgi için uzman ekibimiz ile iletişime geçin. Aracınızı kendi rengi dışında beğendiğiniz bir araç kaplama folyosu ile kaplattığınızda tek yapmanız gereken işlem yeni folyo renginizin ruhsata işlenmesi için tespit muayenesine gitmeniz, Bunun için Car care firmamızdan araç folyo kaplama faturasını muayene istasyonuna ibraz etmeniz yeterli.
Aracınıza boya yaptırmak yerine farklı folyo renkleri ile daha ekonomik bir çözüme ulaşabilirsiniz. Mikron değeri yüksek ve kaliteli kaplama malzemelerimiz size daha avantajlı bir seçme şansı verecektir. Aracınızın estetik bir görüntüye daha ekonomik şartlarda ulaşmasını istiyorsanız bu konuda dikkatle sunduğumuz hizmetler size yardımcı olacaktır. Ürün örneklerimiz içinde şeffaf olan modellerimiz de vardır. Aracının orijinal görüntüsünü muhafaza etmek isteyen müşterilerimiz, bu ürünlerimizden ve hizmetlerimizden yararlanabilir.

Diğer Araç Kaplama Türleri

Araç kaplama türleri car care hizmetlerimiz arasında mevcuttur. Oto kuaför veya araç Detailing yaptırmak isteyen müşterilerimize şeffaf araç kaplama hizmeti sunuyoruz. Araç folyo kaplama ya da araç renk değişim kaplama gibi uygulamaların yanı sıra, ayrıca lokal olarak bölgesel araç kaplama da sunabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse ön kaput kaplama, ön kaput renk değişim, ön kaput PPF ultra parlak şeffaf kaplama, Tavan kaplama, Araç cam tavan kaplama, Araç tavan folyo kaplama gibi uygulamaları, eğitimli uzman kadromuz ile sizlere sunuyoruz.
Araç içi kaplama, kaput kaplama ve şeffaf araç kaplama hizmetlerimizde öne çıkan en önemli konuşlar arasında malzeme kalitesi gelmektedir. Sürekli eğitim ve tecrübe ile desteklenmiş olan uzman kadromuz, kaplama yöntemlerinin tamamında başarılı çalışmalar yapmaktadır. Araçların kaplama hizmetinde servis olarak kaliteli malzeme kullanımına önem vermekteyiz. Bu sayede yapmış olduğumuz çalışmaların son derece uzun ömürlü ve başarılı olması mümkün olmaktadır. Teknisyen kadro kalitemiz ise uygulamalarımızın her zaman başarılı sonuçlar vermesine destek sağlamaktadır. Birsay oto tercihi için çok fazla sebebiniz bulunmaktadır. Çok çeşitli araç kaplama yöntemlerimiz bu konuda bizi tercih etmeniz için önemli sebepler arasında yer almaktadır.
Araç kaplama için bir diğer örnek ise Seramik Kaplama cilasıdır, bu kaplama türünde fiziki bir madde kullanılmaz, bunun yerine boya koruma cilaları ile aracınızı 2 yıl kalıcı olacak şekilde koruma altına almış oluruz.  Seramik kaplama araç boyası üzerinde 2 mikrona kadar vernikten çok daha sert bir katman oluşturarak boyayı çizilmelere ve UV ışınlarına karşı daha dayanıklı hale getirir. Aynı zamanda bu ürünler 200 derece gibi ısılara karşı dayanıklı olduğu için boya ve verniğin güneş yanıklarına karşı koruma sağlamaktadır. Tüm araç yüzeyinde kalıcı ve uzun süreli parlaklık sağlar. Zararlı UV güneş ışınları, asit yağmurları ve kimyasallara karşı boyayı korur. Kuş pisliği ve ağaç reçinelerine karşı ciddi anlamda koruma sağlar.
Doğanın ve mevsim koşullarının aracınıza verdiği zararı ortadan kaldırmak sizin tercihinize bağlıdır. Kaliteli malzeme ve güvenilir şeffaf araç kaplama hizmeti ile kendinize ve aracınıza önemli bir avantaj sağlayabilirsiniz. En kaliteli malzemeleri kullanmaktan asla taviz vermeyen servisimiz araç içi kaplama konusunda da size en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olacaktır. Hem soğuğa hem de sıcağa karşı dirençli olan kaplama malzemelerimiz görüntü bakımından da her zaman aracınıza değer katmaya devam edecektir. Aracınız için sağlanan koruma ise onun en iyi şekilde itibar görmesine katkı sağlayacaktır.
Araç aksesuar ve koruma unsurları otomobil sahibi olan insanların vazgeçemediği malzemeler arasında yer alır. Aracı koruyan ve onun ömrünü uzatan bir unsura yatırım yapmak her zaman akıllıca olacaktır. Aracı güzel gösteren unsurların başında kaporta ve boya gelir. Şeffaf ve farklı renklerde kaplama unsurları, dayanıklı ve uzun ömürlü sonuçlarla karşınıza gelmektedir. Birsay oto hizmet ve avantajlarını değerlendirmek için hiç zaman kaybetmeyin.

Araç Giydirme İle Araç Kaplama Farklı Mıdır?

Araç kaplama, ya da halk arasında bilinen adı ile araç giydirme uygulaması temel de aynı uygulama durumundadır. İster araç kaplama ister araç giydirme olarak adlandırılsın, Oto Detailing ve car care sektöründe bu iki işlem aynı anlam taşır. Araç giydirme yani araç kaplama işlemi renkli folyo veya şeffaf koruyucu filmler ile gerçekleştirilir. Araç kaplamada folyo kullanımında renk değişimi amacı olur, eğer aracınızın aynı renkte kalmasını istiyorsanız, şeffaf PPF araç kaplamayı tercih edebilirsiniz. PPF Araç giydirme ya da Araç kaplama Aracınızın değerini korumanın en iyi yolu boyasını korumaktır. Boyayı vuran taşlardan, sürtme ve çeşitli nedenlerle oluşan çiziklerden korumanın en etkili yolu ise onu sağlam bir koruyucu film ile kaplamaktır.
Üsküdar araç giydirme çalışmalarında aracınızın tamamını veya bazı bölgelerini kaplatabilirsiniz. Eğer amacınız aracınızın çeşitli şekillerde zarar görmesini engellemekse bu uygulama en ekonomik ve doğru bir uygulama olacaktır. En ufak bir sürtmenin dahi maddi olarak ortaya koyacağı olumsuzlukları düşünmek gerekir. Maliyeti azaltıp aracı daha uzun ömürlü hale getirmek için kaplama ve giydirme hizmetlerinden yardım almak gerekir.
Birsay Car care firması olarak uyguladığımız koruyucu filmler piyasa genelinde uygulanan ucuz ve niteliksiz filmlerden çok farklı olarak, mikron değeri daha yüksek, aşırı sağlam ve esnek yapıdadırlar. Uygulandıkları boyalı yüzeyleri taş vuruklarından ve fiziksel darbelerden korurken son derece parlak ve tamamen şeffaf olan bu filmler,  güneşin soldurucu UV ışınlarının boya yüzeyine ulaşmasını da engellerler. Otomobilinizin boyasının rengini değiştirmez ve Kaput, tampon, yan aynaları, çamurluklar ve hatta istenildiği zaman komple araç kaplanabilir ayrıca boyaya zarar vermeden sökülebilir.   Dilerseniz bütün otomobilinizi kaplatabileceğiniz bu koruyucu filmler, park manevrası esnasında oluşabilecek sürtme ve çizikleri de büyük oranda engelleyecektir. Daha detaylı bilgi için uzman ekibimiz ile iletişime geçin.
Tecrübe, deneyim ve doğru malzeme önerisi ile servisimiz size destek sağlayacaktır. En uygun şartlarda ve koşullarda sunacağımız hizmetle aracınızın korunaklı ve daha parlak bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Konular

Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git

Oto mekanik

Otomobillerin karmaşık mekanik yapısı, zaman zaman arızaları beraberinde getirebilir.

Rehbere git
Oto mekanik
Helezon Yayı Arızası

Helezon Yayı Arızası

Rehbere git

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git
Marş Dinamosu Arızası